OpManager

OpManager

Ağ ve Sunucu Performans Yönetimi

OpManager web-tabanlı, ağ ve sunucu sistemlerini,(routers,firewalls,servers,switches,printers) merkezi bir noktadan izleme ve yönetimini yapabile kabiliyetlerine sahip bir yazılımıdır. OpManager ile otomatik olarak ağınızdaki tüm cihazların durumlarını görebilir, eşik değerleri belirliyerek bu cihazları monitör edebilir ve mail, SMS, sesli uyarı gibi alarmlar üretebilir ve alabilirsiniz.

Network Cihaz İzleme

OpManager otomatik ağ keşfi ile, ağdaki anahtarları, yönlendiricileri ve güvenlik duvarlarını keşfeder ve üzerlerindeki trafik oranını, paket kaybı, performans metrikleri gibi kritik parametreleri izler. Her bir port ve arayüz kullanılabilirlik raporu alabilirsiniz. Anahtarları Port Mapper aracını kullanarak, anahtarın her portuna bağlı cihazların listesini  alabilirsiniz.  Ayrıca  kendi  ağ görüntünüzü oluşturabilir  ve ağınızı temsil eden görsel arayüzlerin yer aldığı diyagram çizebilirsiniz.

Sunucu İzleme

OpManager sunucuları ve masaüstü gibi aygıtları sınıflandırmaya olanak sağlar. Sunucular üzerindeki performans metriklerini izleyebilir. Interface’ler üzerindeki trafiği görebilir. Windows olay günlükleri izleyebilir ve Windows Servislerini yönetebilirsiniz. 

Cisco IPSLA İzleme

OpManager Cisco IPSLA monitor, VoIP ağlarının performansını izlemenize sağlar. Cisco IPSLA monitör özelliği kullanarak Gecikme, MoS vb çeşitli parametreyi izleyebilirsiniz.

WAN İzleme

OpManager WAN bağlantıları izlemek için komple çözümler sunmaktadır. RTT, Gecikme ve WAN bağlantıları arasında kullanılabilirliği denetler. WAN monitör özelliği eklenti olarak gelir.

VMware/Hyper-V/Xen İzleme

Out-of-the-box OpManager VMware, Hyper-V ve Xen sanallaştırma sistemlerini üreticilerin sağladığı yerel API’leri ile izler. Tüm VMware,Hyper-V ve Xen sanal cihazları Sanallaştırma sekmesi altında toplanmıştır.

Uygulama ve Servis İzleme

OpManager aktif sunuculardaki çalışan hizmet ve uygulamaları izleyebilir. Web, HTTPS, FTP, IMAP, LDAP, Telnet, MySQL, MS Exchange, SMTP, POP3, WebLogic, MSSQL, MS Exchange, Active Directory, Oracle ve Lotus örnek olarak izlediği uygulama ve servislerdendir.

URL İzleme

OpManager sunucularında Web sitelerini ve küresel URL’leleri hem izler hem de kullanılamaz hale geldiğinde sizi uyarır.

Hata Yönetimi

OpManager Syslogs, Eventlogs ve cihazlar üzerindeki oluşan hatalar için kapsamlı çözümler sunmaktadır. OpManager periyodik olarak cihazları control eder ve oluşan hatalar için renk kodlu alarm üretir. OpManager da ağda tespit arıza alarmlarını yöneticisine bildirmek için yapılandırılabilir.

Performans İzleme

OpManager düzenli aralıklarla veri toplayarak ağ donanım ve yazılım gibi bant genişliği, bellek, disk ve CPU kullanımı gibi değerlerden, hizmet süresi ve performansını ölçer. Bu veriler, yöneticilere rapor ve grafik şeklinde sağlanır. Aktif yönetilen cihazlarda kritik parametreleri izlemek için eşik limitleri yapılandırılabilir.

OpManager Çalışma Topolojisi

OpManager Modüleri ve Eklentileri

REST API Uygulama Entegrasyonu

OpManager very gönderme ve OpManager veri alma için REST API özelliğini sunar.

Bu API’leri kullanarak, komut etkileşimleri veya OpManager ile 3. parti BT yönetim / hizmet masası yazılımı entegre edebilirsiniz. 

IT Süreç İzleme

OpManager eğer iş akışı ile tekrarlanan BT eylemlerini otomatikleştirmekte yardımcı olur. İş akışı, verilen koşulu karşılandığında bir dizi eylem yürütmek if-else koşullarındaki esaslara göre çalışır. Ancak, aynı zamanda herhangi bir koşul olmadan eylemleri yürütebilir.

Script İzleme

OpManager özel komut dosyaları çalıştırmanıza ve bu komut dosyaları üzerinden aldığınız değerler ile izleme yapmanıza olanak tanır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.manageengine.com/network-monitoring/

Online demo için: http://demo.opmanager.com

Diğer ManageEngine Uygulamaları için: www.manageengine.com

 • Ağ izleme
 • Sunucu izleme
 • Cisco IPSLA izleme
 • WAN izleme
 • VMware/Hyper-V/ Xen izleme
 • Uygulama ve Servis izleme
 • URL izleme
 • Script izleme
 • Hata Yönetimi
 • Performans izleme
 • IT süreç izleme
 • REST API uygulama entegrasyonu