Desktop Central

Desktop Central

 

Entegre Masaüstü ve Mobil Cihaz Yönetimi

DesktopCentral web-tabanlı, agent ile en basit bir konfigürasyondan detaylı program yüklemeye kadar merkezi bir noktadan bilgisayar ve mobil cihaz yönetimi yapan bir yazılımdır,DesktopCentral ayrıca sisteminizin yazılım ve donanım envanterini çıkarır. Yazılım lisans bilgilerini getirir ve istenmeyen yazılımları bulur.

Yazılım Yükleme Yönetimi

DesktopCentral ile MSI&EXE paketlerini uzaktan istediğiniz kriterler de hedef belirleyerek yükleyebilir. Yüklemeleri otomatik yüklenmesi için zamanlayabilir, dosyaları yüklemeden bilgisayara kaydedebilir veya yazılımları bilgisayardan kaldırabilirsiniz.

Yama ve ServicePatch Yönetimi

DesktopCentral Microsoft ve Microsoft harici 3rd part önceden belirlenen uygulamaların patchlerini destekler. Bahse konu patchler yazılım arayüzü üzerinden kurulabilmekte, tüm patch yönetimi takip edilebilmektedir. Patch bilgilerinin bulunduğu bir veritabanı ile bağlantılı olup, yeni çıkan patchler ile ilgili bilgilendirmeleri yapmaktadır. Sanal bilgisayar desteği bulunmaktadır.

Envanter Yönetimi

DesktopCentral ağınızdaki tüm yazılım ve donanım envanterini, yazılım lisans detaylarını getirir. Yazılımları kategorize eder. Yazılımların kullanım sıklıklarını raporlar.

DesktopCentral ile alabileceğiniz envanter bilgileri:

 

-Tüm yüklü yazılımlar

-Yazılımların lisans bilgisi

-Memory-Slot bilgileri

-CPU-CPU adımı

-OS- Service Pack- BIOS bilgileri ve sürümleri

-HDD bilgileri, bölümleri ve doluluk oranları

-Network kartı bilgileri – IP – MAC bilgileri

-Tanımlı printerlar

-Klavye-Mouse-Monitor bilgileri

Mobil Cihaz Yönetimi

DesktopCentral ile IOS, Android ve Windows Phone 8 işletim sistemine sahip mobil cihazların yönetimini sağlayabilirsiniz. Mobil cihazlar üzerindeki yönetim aşağıdaki başlıklar da yapılabilmektedir;

-Cihaz Yönetimi

-Uygulama Yönetimi

-Profil Yönetimi

-Envanter Yönetimi

-Güvenlik Yönetimi

-Denetim Kayıt Yönetimi

Uzak Masaüstü Erişimi

DesktopCentral ile LAN ve WAN(VPN, https..)yapınızdaki bilgisayarlara uzaktan bağlanabilir ve bunları kontrol edebilirsiniz.

 

DesktopCentral gerekli agent’i tüm bilgisayarlara otomatik olarak yükler. Bilgisayarlara birden fazla kullanıcı aynı anda bağlanabilir ve kontrol edebilir.

Windows Konfigurasyonları

DesktopCentral ile desktop, Windows, system ve security konfigürasyonu yapabilirsiniz.

 

-Masaüstü Konfigürasyonları

-Bilgisayar Konfigürasyonları

-Uygulama Konfigürasyonları

-Güvenlik Konfigürasyonları

Active Directory Raporları

Windows Active Directory ;

 

Users, computers, OUs, sites, Domain Controllers, GPO, DNS.. tanımlanmış 90dan fazla hazır rapor şablonu bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.manageengine.com/products/desktop-central

Online Demo: http://demo.desktopcentral.com

Diğer ManageEngine Uygulamaları için: www.manageengine.com

 • Yazılım Yükleme Yönetimi
 • Yama, ServicePack Yönetimi
 • Mobil Cihaz Yönetimi
 • Envanter Yönetimi
 • Uzak Masaüstü Erişimi
 • Windows Konfigürasyonları
 • AD Raporları
 • Yetkili Kullanıcı Yönetimi
 • Güç Yönetimi
 • USB Cihazları Yönetimi
 • Raporlar

DesktopCentral kurulumunda kendi veritabanını kurar, dışardan herhangi bir veritabanı, web servisi ihtiyacı duymaz. Veritabanın da geçmişe yönelik yapılan tüm işlemleri saklar ve raporlayabilir. Farklı yetki seviyelerinde kullanıcılar tanımlayabilir.

Yazılımın tüm işlemlerini gerçekleştirebilmesi için bir ajanı bulunur, ajan yazılım üzerinden tüm bilgisayarlara kurulabilir. Kurulacak ajanlar ile yazılım http ve https üzerinden haberleşmektedir. Son kullanıcının bu yazılıma ait ajanı bilgisayarından kaldırması engellenebilir.

DesktopCentral Etki Alanı uyumlu çalışmaktadır. Tüm bilgisayar hesapları ve kullanıcı hesapları ETKI ALANI üzerinden alınabilmektedir. Desktop Central tüm yapılan işlemleri Audit olarak raporlandırabilmektedir. Desktop Central hem Etki Alanı ortamında hem de Workgroup ortamında çalışabilmektedir. Desktop Central üzerinde barındırdığı bilgilerin yedeğini belirlenen zaman takvimine göre alabilmektedir.

Yazılımın arayüzünde firmaya özel görsel öğeler (logo vs) yerine kuruma ait öğeler kullanılabilmekte olup, bu öğelerin güncellemesi yapılabilmektedir.

Desktop Central dağınık yapıdaki ağlar için, birden fazla kurulucak alt uygulamalar ve bu uygulamalara ait verilerinin toplanacağı ve yönetiminin yapılabileceği ana sunucu yapısını desteklemelidir.