Asset Explorer

Asset Explorer

Varlık Yaşam Döngüsü ve Envanter Yönetimi

ManageEngine Envanter Yönetim yazılımı ile sisteminizde bulunan IT ve Non IT envanterlerinizi ve lisanslarınızı yönetebildiğiniz ve raporlayabildiğiniz bir yazılımdır. Ajan veya ajansız tüm bilgisayarlarınızı ve otomatik olarak tüm cihazlarınızı tarayabilme kabiliyetine sahiptir. Ayrıca satınalma taleplerinizi ve kontratlarınızın da takibini bu uygulama üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Envanter Yönetimi

CMDB, ortamınızdaki varlıkların ayrıntılı bir görünümünü çıkararak tüm BT altyapınızdaki varlıları zahmetsizce yönetmenizi sağlar.

asset-yonetim2

BT varlıklarınız arasındaki ilişki tanımlanarak, bir sorunun kök neden analizi sırasında yada değişiklik yönetimi sırasında hızlı bir şekilde aksiyon almanızı sağlar.

Problem Yönetimiyle, durmadan yinelenen olaylara etkili bir şekilde müdahale ederek, problemlerin kaos haline gelmesini engelleyebilirsiniz.

 

Envarter yönetimini etkin bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm varlıklarınıza ait geçmiş bilgilerini takip edebilirsiniz.

Bir varlığın toplam maliyetini hesaplayabilirsiniz. Sisteme girilen tüm envanterlerin satın alma fiyat bilgisinden başlayarak tüm arıza kayıtları, bakım anlaşmaları, kontratları ve sahiplik bilgileri takip edilebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için:https://www.manageengine.com/products/asset-explorer/

Online demo için: http://demo.assetexplorer.com

Diğer ManageEngine Uygulamaları için: www.manageengine.com

  • Envanter Yönetimi
  • CMDB
  • Lisans Yönetimi
  • Satınalma Yönetimi
  • Kontrat Yönetimi
  • Uzak Bağlantı Erişimi