ADManager Plus

Active Directory Yönetim ve Raporlama

Active Directory Yönetimi ADManager Plus, web-tabanlı, Active Directory yönetimini kolaylıkla yapabileceğiniz ManageEngine yazılımıdır. ADManager Plus ile Active Directory üzerinde toplu işlemler yaparak daha kolay bir yönetim sağlayabilirsiniz. Ayrıca üzeirnde bulunan yetkilendirme yapısı ile istediğiniz kullanıcılara istediğiniz yetkileri verebildiğiniz gibi bu yetkilendirmeleri de yine bir iş akışından geçirebilirisiniz. Eğer gerekli zamanlarda Active Directory üzerinde zaman zaman yaptığınız rutin işlerin var ise bunu ADManager uygulamasına bir kere söylemeniz yeterlidir. O sizin yerinize görevlerinizi zamanında yapacaktır.

Yetkilendirme

ADManager Plus delegation özelliği ile Active Directory nizi yönetecek olan kişilere belirli yetkiler vererek daha güvenli bir yapı kurmanızı sağlar.

Otomasyon

ManageEngine ADManager Plus, süre aşımına uğramış kullanıcıları, aktif olmayan hesapları ve engellenmiş hesapları kolayca listeleyebilir ve çoklu kullanıcı hesabı oluşturma gibi işlemleri çok kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz.

 

ADManager Plus ile; Active Directory Yönetimi, Active Directory Toplu İşlemler, Active Directory Raporlama, Active Directory Yetkilendirme, Active Direktory İş Akışı ve Active Directory Automation gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Active Directory Raporlama

ADManager Plus ile kolaylıkla Active Directory raporlarını alabilir ve raporları csv, pdf, xlsx,html, ve csv de formatlarına aktarabilirsiniz. Üzerinde bulunan kullanıcı raporları, şifre raporları, grup raporları, bilgisayar raporları gibi daha fazla raporlar ile yönetim konusunda yardımcı olmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.manageengine.com/products/ad-manager/

Online demo için: http://demo.admanagerplus.com

Diğer ManageEngine Uygulamaları için: www.manageengine.com

  • Active Directory Yönetimi
  • Toplu Active Directory İşlemleri
  • Yetkilendirme
  • Otomasyon
  • İş Akışı

ADManager Plus kurulumunda kendi veritabanını kurar, dışardan herhangi bir veritabanı, web servisi ihtiyacı duymaz. Veritabanın da geçmişe yönelik yapılan tüm işlemleri saklar ve raporlayabilir.

Farklı yetki seviyelerinde kullanıcılar tanımlayabilir.İş akışları oluşturarak yapılan işlemler onay mekanizmalarında geçirilebilir. Zamanlı yaptığınız işlemler ise otomatize edilebilir.

Yazılımın arayüzünde firmaya özel görsel öğeler (logo vs) yerine kuruma ait öğeler kullanılabilmekte olup bu öğelerin güncellemesi yapılabilmektedir.