Kurumsal Wi-Fi

Kurumsal Wi-Fi

WiFi planlaması çok dikkatli analiz ve keşif gerektirmektedir. WiFi protokollerinin yapısı gereği access pointler hub gibi çalışmaktadır ve aynı anda sadece bir client cihazla haberleşebilmektedir, bu sürede diğer client cihazlar mevcut haberleşmenin bitmesini beklemektedir. Bu sebeple planlama yapılırken sinyal gücünün yanı sıra bağlanacak cihaz sayısı ve trafik tipini analiz etmek çok kritiktir.

Aerohive Avantajları:

 

Basit: Ağ yönetimini basitleştirerek daha önce saatler alan birçok işi saniyeler içinde hatta otomatik olarak yapmanıza olanak sağlar.

Güvenli: Ağa bağlantıyı birçok şekilde özelleştirerek kimin, hangi cihazına, hangi koşulda, ne kadar yetki verileceğini belirleyebilirsiniz.

Esnek: Aynı yapıda 1 AP’den 100.000 AP’ye kadar ağınızı genişletebilirsiniz.

Peplink Avantajları:

 

Uygun maliyetli ve yüksek performanslı kurumsal access point serisiyle her müşteri için uygun bir çözümdür. Tüm authentication tiplerini destekler ve merkezi yönetim sistemi sayesinde WiFi tanımları tek arayüzden birkaç tıklamayla yapılabilir.

Ayrıca endüstriyel access point serisiyle zor koşullarda kablosuz bağlantı sağlanabilir ve WiFi özelliği olmayan cihazlara Device Connector serisi ile bağlantı sağlanabilir.