Konaklama Tesislerinde Uçtan Uca Wireless Çözümleri

Türkiye’nin en dinamik, gelişime açık ve katma değerli bilişim distribütörü olan Vitel, 1993 yılından beri yaygın iş ortaklıkları ve güçlü markaları ile pek çok sektöre hizmet vermektedir. Vitel’in 29 yılı aşan hikayesi; uzman kadrosuyla sürekli artan bilgi ağından ve vizyoner bakış açısından güç alarak, temsilcisi olduğu markaları, iş ortaklarını ve hizmet verdiği kurumları geleceğe taşımaya devam etmektedir.

 

Her zaman temel bakış açısı ve gücü insan odaklı teknoloji olan Vitel; iş ortaklarına yaptığı yatırım, verdiği hizmet, müşteri ağı potansiyeli, teknik servis desteği, yerinde demo (ve PoC) olanakları, pazarlama ve tanıtım desteği yanı sıra; deneyimli iş gücü birimleri ile sürekli büyümekte ve gelişmekte olan bir kurumdur. Türkiye bilişim sektöründe, alanında öncü teknolojilere sahip markaların ürün tedarikçisi olarak faaliyet göstermektedir.

 

Vitel, konaklama ve otel projelerine yönelik ihtiyaç duyulan uçtan uça kablolu ve kablosuz network ürünleri ile senaryo bazlı çözüm sağlamaktadır. Temsilciliğini yaptığımız ağ ürün ve çözümleri ile çok sayıda başarılı otel projelerine imza attık.

 

Otel projelerinde hem müşterilere hem de çalışanlara kablolu ve kablosuz internet erişimi sağlanması, otopark ve yüzme havuzları gibi açık alanlar da dahil olmak üzere tüm alanlarda kesintisiz Wi-Fi kapsama alanı oluşturulması, misafirler için kablosuz Wi-Fi kimlik doğrulaması ve aynı anda misafirlere reklam ve promosyon içeriğinin gösterilmesi, iş seyahatinde olanlar için video konferansların kesintisiz yapılabilmesi, otel dekorasyonuna uygun görünümlü ürünlerin konumlandırılması gibi başlıklar ürün ve hizmetlerimizin bir kısmını oluşturmaktadır.

 

Turizm sektöründeki ihtiyaç ve projelere yönelik Vitel’in distribütörlüğünü yaptığı önde gelen üreticilerin çözümlerini çok yoğun bir şekilde konumlandırmaktayız. Sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen ürün yelpazesine sahip olabilmenin avantajlarına sahip durumdayız. Bu durumu çok önemsiyoruz.

 

Turizm sektörü bilindiği üzere dönemsel yatırımlar yapan bir sektör ve bu sebeple farklı bir yaklaşım gerektiriyor. Vitel olarak bu konuda güzel adımlar attığımızı düşünüyoruz, müşterilerimizin ilgisi de bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Öte yandan ülke ekonomisine ciddi katkısı bulunan bir sektöre yönelik çözümler sunabiliyor olmak, Vitel için çok değerlidir.

 

Otellerde kablosuz internet erişimi veya daha yaygın adı ile Wi-Fi hizmeti, artık bir otelde temizlik gibi olmazsa olmaz önemli ana hizmetlerinden birisi olarak görülmektedir. COVID-19 sonrası dönemde, iş amaçlı seyahat edenlerin oranı artmıştır. Bu nedenle, Wi-Fi hizmeti her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Yapılan araştırmalarda, otel seçimleri yapılırken ücretsiz ve kaliteli Wi-Fi hizmeti %49 oranla en çok talep edilen hizmetlerden biri haline gelmiş ve bu konumu ile ücretsiz kahvaltı talebinin de üstüne çıkmış durumdadır.

 

Bilindiği üzere, son dönemlerde müşteriler otelleri yüksek performanslı Wi-Fi bağlantı hizmetlerinin kalitesi ile değerlendirmeye başladılar, diğer hizmetler büyük ölçüde ikinci planda kaldı. İş yaşamında otel kullanımının artması ile birlikte Wi-Fi hizmetinin önemi de buna paralel artmış durumdadır. Kesintisiz ve hızlı WiFi hizmeti bu denli önem kazanınca bu hizmetleri sağlamak üzere doğru topolojiyi uygulamak, doğru ürünleri konumlandırmak ve uzman ekiplerden profesyonel teknik destek almak kritik hale gelmiştir. Bu noktada Vitel olarak müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği tüm ürün, çözüm ve hizmet paketlerine sahibiz.

 

Otel ve konaklama sektöründe bugüne kadar çoğunlukla yetersiz teknik altyapı yatırımlarının karşılığı sektöre müşteri memnuniyetsizliği olarak yansımıştır. Günümüzde artık uzman teknik ekiplerle doğru topolojiler oluşturularak senaryo bazlı proje geliştirmek çok daha önemli hale gelmiştir. Geçici çözümlerin sektörde oluşturduğu olumsuz durumlar memnuniyetsizliğin devam etmesini sağlayacaktır. Global standartlara uygun kalıcı çözümlere yatırım yapılması bu problemlerin kalıcı olarak çözülmesini sağlayacaktır.

 

2022 yılı Vitel için tam anlamıyla bir büyüme yılı oldu. Yeni ve güçlü markalarla ürün portföyümüzü geliştirdik, yeni markalarımız çok hızlı gelişmeler sağladılar ve kısa sürede önemli projeler gerçekleştirdik. Markalarımız artınca kadromuz da buna paralel çok ciddi oranda arttı. Bu büyümemizi iş ortaklarımız ve müşterilerimize yansıtmaya, onlara artan katma değerlerimizle katkı sağlamaya çalıştık. Bu yapılanma ve yeniden organizasyon sürecimiz halen devam etmektedir.

 

2023 yılı için kendimize bu yeni portföy ve kadro ile çok daha yüksek hedefler koyduk, fakat bugüne kadar ortaya koyduğumuz sinerji ve kapasitemizi görünce bu hedefleri de rahatlıkla aşabileceğimize inancımız tamdır.