Kimya, kâğıt makinası Moxa kullanarak uzaktan yönetmeye başladı.

Türkiye’nin en büyük temizlik kâğıdı üreticilerinden Hayat Kimya, kâğıt grubu üretim makinelerini Moxa ürünleri kullanarak uzaktan yönetmeye başladı.

 

Hayat Kimya, temizlik kağıtları kategorisinde Papia, Familia, Teno ve Focus markalarını bünyesinde bulunduruyor. İhracat performansı sayesinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Türkiye’nin en büyük ihracatçıları sıralamasında 2013’te 62. sırada, İSO’nun ilk 500 sıralamasında 56. sırada yer alan Hayat Kimya, temizlik kağıtları yatırımlarıyla ise Avrupa’nın 7. büyük üreticisi haline geliyor. 2012 yılından beri Türkiye’deki kağıt makinesi ile dakikada ürettiği ürün metra-jıyla temizlik kağıdı sektöründe dünya hız rekorunu kıran Hayat Kimya, hala bu rekoru elinde bulunduruyor.

Hayat Kimya haftanın 7 günü, 24 saat temizlik kağıdı üretimi yapıyor. Bu yüzden üretim makinalarında oluşabilecek arızaların kısa zamanda çözülebilmesi büyük önem taşıyor. Hayat Kimya uzaktan ulaşım ile hızlı çözümler sağlamak için Akıllı Üretim Otomasyonu projesini gerçekleştiriyor.

 

Hayat Kimya Yeniköy Kağıt Fabrikası, Elektronik ve Otomasyon Müdürü Dinçer Günel, tüm üretim sistemlerine uzaktan ulaşabilmek ve olası sorunlara uzaktan müdahele edebil-mek amacıyla bu otomasyon projesini oluştururken ürünlerinin sunduğu teknik özellikler nedeniyle Moxa ürünlerini tercih ettiklerini belirtiyor.

Dinçer Günel, Moxa Türkiye distribütörü Vitel’in ürünleriyle gerçekleştirilen proje için satış öncesi ve sonrasında Vitel desteğinden memnun olduklarını ve ihtiyaç duyulduğunda Vitel mühendislerinin uzaktan bağlanarak da destek verebildiğini belirtiyor.

Hayat Kimya Yeniköy Kağıt Fabrikası, Elektronik ve Otomasyon Müdürü: Dinçer GÜNEL

 

 

 

document_hayat-logo