‘‘İTO’nun tercihi Peplink’’

ito_abdulhamit_tekintas

İTO’nun mobil araçları merkeze Peplink ile bağlanıyor.

 

361 bin üyesiyle dünyanın en büyük ticaret odası özelliğini taşıyan İstanbul Ticaret Odası, üyelerine verdiği hizmeti kolaylaştırmak amacıyla “mobil araç uygulamasına” geçti. İTO’nun görevlendirdiği iki personeli taşıyan otobüs, her gün bir başka ilçede bulunarak oda üyelerine hizmet veriyor. İTO’nun mobil hizmet aracında, faaliyet belgesi (Türkçe-İngilizce), İhale Durum Belgesi (G Bendi), Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Onayı, Bağ-Kur Belge Tastiği (İB Onayı), Çıraklık-Ustalık Belgesi Onayı ve Ticaret Odası Aidatı hizmetleri yapılabiliyor. İTO’nun mobil araç uygulamasında veri bağlantısı için Peplink çözümü kullanıldı.

Proje hakkında görüşlerini aldığımız İTO Bilgi Sistemleri Müdürü Abdülhamid Tekintaş, projede değişik ürünleri değerlendirdiklerini, sunduğu özellikler ve sorunsuz çalışmasını göz önünde bulundurarak Peplink çözümünde karar kıldıklarını belirtiyor.

İTO mobil araç uygulamasında 2 sim kartlı Peplink ürünü kullanılıyor. 3G üzerinden internete bağlanan cihazlar VPN ile merkeze ulaşıyor. İTO bilgi işlem ekipleri istedikleri zaman uzaktan cihazlara müdahale edebiliyorlar.

Abdülhamid Tekintaş, projede Vitel’in verdiği destekten çok memnun olduklarını belirterek kurulum sonrasında ürünlerin sorunsuz çalıştığını ve herhangi bir destek alma ihtiyacı olmadığını anlatıyor.

İleride mobil araç sayısını artırmayı planlayan İTO, üyelerine tüm hizmetleri web üzerinden vermeyi planlıyor.

İTO Bilgi Sistemleri Müdürü Abdül Hamid TEKİNTAŞ ve Sistem ve Network Sorumlusu Süleyman ENEZ

 

ito