‘‘IELEV okulları Aerohive ile bağlandı’’

Binin üzerinde öğrenci ve 200 öğretmen Aerohive sayesinde kesintisiz kablosuz internetin zevkini çıkarıyor.

 

İstanbul Erkek Liseliler Vakfı (IELEV) okullarında kurulan kablosuz ağda Aerohive ürünleri tercih edildi. Proje sayesinde bin üzerinde öğrenci ve 200 öğretmen kablosuz ağ kullanmaya başladı.

IELEV Eğitim Kurumları Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Fatih Yörük, eğitim kurumlarında iPad ile eğitime geçtiklerini ve daha önce kullandıkları kablosuz ağ sistemin yetersiz kaldığı için yeni bir arayış içine girdiklerini anlatıyor. IELEV piyasadaki kablosuz ağ çözümlerini incelemiş, sunduğu özellikler, controller gerektirmeyen yapısı ve sorunsuz çalışması nedeniyle Aerohive’da karar kılmış.

2014 Haziran ayında başlanan projenin, Eylül ayında kullanılır hale geldiğini anlatan Fatih Yörük, projenin tüm aşamalarında Vitel’in verdiği profesyonel destekten çok memnun olduklarını belirtiyor.

Aerohive AP230 ve AP170 ürünlerinin kullanıldığı projede toplam 72 access point yer alıyor. Eğitim kurumunun iç ve dış tüm mekanları kablosuz kapsama alanı altında bulunuyor.

 

Fatih Yörük, Aerohive ürünlerinin sorunsuz çalıştığına dikkat çekerek, ürünlerin uzaktan yönetilebilir olmasının da kendilerine büyük avantaj sağladığını anlatıyor.

IELEV önümüzdeki dönemde Çekmeköy kampüsünde de Aerohive ürünleri kullanarak bir kablosuz ağ kurmayı planlıyor.

IELEV Eğitim Kurumları Bilgi Teknolojileri Koordinatörü: Fatih YÖRÜK

 

 

banner_02