HTTPS Geçişini Sorunsuz Halledin!

Daha güvenli bir web oluşturma vizyonunda olan Google, işletmeleri web sitelerini bir süredir HTTPS’ye geçirmeye zorluyor. Bu stratejinin bir parçası olarak, Google geçtiğimiz günlerde Temmuz 2018’de Chrome 68 sürümünden başlayarak, hassas bilgiler toplasalar bile, tüm HTTP sitelerini “Güvenli Değil” rozetiyle işaretleyeceğini duyurdu. Google, “Güvenli Değil” rozetini, çok ciddi güvenlik hatalarıyla web sitelerini işaretlemek için kullanılmakta olan kırmızı üçgen güvenlik göstergesiyle değiştirmeyi de planlıyor.

Neden HTTPS’e geçmeli?

Web sitelerinizi HTTPS’e çok öncelikli olarak taşımayı düşünmenizin birçok nedeni vardır. İlk olarak, HTTPS’siz web siteleri bu Temmuz’dan itibaren “Güvenli Değil” rozeti taşıyacak. Bu da şüphesiz sitenize gelen ziyaretçilerin kuruluşunuzun meşruluğunu sorgulamasına neden olacak. İkincisi, web siteniz Google’ın iyileştirilmiş sıralama faktörünü Google’ın HTTPS sayfalarını arama sonuçlarında HTTP olan sayfalar arasında biraz artırdığını belirleyen bir algoritmayı çalıştırmasıdır.

En iyi yöntem nedir? HTTPS’e tek seferde geçiş

Kuruluşlar, özellikle çok sayıda web uygulaması barındırıyorlarsa, HTTPS’e geçiş yapmayı öncelikli olarak düşünmelidirler. Parçalı geçiş yapmak, yapılandırma hatalarını önlemek için iyi bir yoldur.

İhtiyacınız olan uzun SEO kontrol listesinden ayrı olarak, HTTPS geçişinin en önemli yönü, ağınızdaki tüm sitelere SSL sertifikaları dağıtmaktır. Ancak, SSL sertifikalarını eş zamanlı olarak tüm etki alanlarına atmak ve dağıtmak son derece stresli ve yorucu bir durumdur.

Key Manager Plus nasıl yardımcı olabilir.

Kuruluşunuz geçiş yapmayı planlıyorsa, Web tabanlı SSH anahtarı ve SSL sertifika yönetimi çözümü olan Key Manager Plus’a göz atın. Key Manager Plus, SSH anahtarlarının ve SSL sertifikalarının tüm yaşam döngüsünü merkezi olarak yönetmenize, birleştirmenize, dağıtmanıza, izlemenize, yenilemenize ve denetlemenize yardımcı olur. SSL ortamınıza tam bir erişebilirlik sağlar ve tüm SSL sertifikası yönetimi ile ilgili işlemleri otomatikleştirir.

Key Manager Plus’ın özellikleri hakkında bilgi edinin ve deneme sürümünü bir kullanın. Eminim pişman olmayacaksınız. Herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız, lütfen bize yazınız.

[email protected] 

ManageEngine

Demo talepleriniz için

 

ManageEngine

Demo talepleriniz için