HPE, Silver Peak Anlaşmasını Tamamladı!

HPE kurumsal ağ pazarında SD-WAN teknolojileri lideri Silver Peak’in 925 milyon dolarlık satın alımını tamamladı.

 

 

Anlaşma, HPE’ye, WAN Edge Altyapısında 2019 Gartner Magic Quadrant lideri olarak gösterilen Silver Peak’in yeni ve ileri SD-WAN yeteneklerini sunuyor. Silver Peak’in yenilikçi teknolojisi, müşterilerin herhangi bir uç noktayı herhangi bir buluta güvenli bir şekilde bağlamak için ağlarını modernize etmesine ve dönüştürmesine yardımcı olacak kritik teknik yetenekler getiriyor.

Anlaşma öncesinde Silver Peak’in kurucusu ve CEO’su David Hughes, “Silver Peak’in gelişmiş SD-WAN çözümlerini Aruba’nın sektör lideri ağ portföyü ile bir araya getirmek, müşterilerimize kapsamlı, iş odaklı çözümler sunmak için benzeri görülmemiş bir fırsat sağlıyor” açıklamasında bulunmuştu. Silver Peak ve Aruba ekipleri, basitlik, ölçeklenebilirlik ve uygulama farkındalığı sağlamak için ortak bir vizyon ve hedefi paylaşıyorlar. Hughes, anlaşma öncesinde, “Aruba’nın kapsamlı pazara girişiyle, bu dönüşümsel teknolojilerin daha hızlı benimsenmesini sağlama becerimizi daha da hızlandıracağız. Ağ pazarının bu hızla büyüyen segmentinde yeniliği hızlandırmak için bir ekip olarak sahip olacağımız fırsatlar için heyecanlıyız.” demişti.

Uygulamalar buluta taşınmaya devam ettikçe; uzaktan çalışma ve mobil çalışanlar artıyor ve ağa milyarlarca IoT cihazı ekleniyor, SD-WAN pazarı önemli bir büyüme yaşıyor. 650 Group’un SD-WAN pazarının 2020’de 2,3 milyar dolardan 2024’te 4,9 milyar dolara +% 20,5 CAGR ile büyüyeceği öngörüsü ile birlikte bunun devam etmesi bekleniyor.

Eski WAN mimarileri artık uygulanabilir değil ve nispeten yüksek maliyetlere neden oluyor, bu da kurumları ağlarından şirket içi ve bulut tabanlı uç noktalarına kadar güvenli, ölçeklenebilir ve verimli bağlantılar sağlamak için SD-WAN teknolojisine yatırım yapmaya zorluyor. Aruba’nın hepsi bir arada SD-Branch stratejisi ve uzaktan çalışma çözümlerinin Silver Peak’in SD-WAN ve WAN optimizasyon yetenekleriyle birleşimi, HPE’nin daha fazla müşteri gereksinimini daha iyi karşılamasını ve bu pazar fırsatından yararlanmasını sağlayacaktır.

 

 

HPE, anlaşmanın Intelligent Edge iş segmenti gelir artışına ve brüt kar marjına “katlanacak önemli gelir fırsatları” getirmesini beklediğini ve 2022 Mali Yılında GAAP dışı hisse başına kazançlar açısından tarafsız olmasını beklediğini söyledi.

Bir Hewlett Packard Enterprise (HPE) şirketi olan Aruba COO’su Vishal Lall, anlaşmanın kapanmasından önce CRN ile yaptığı röportajda CRN’e şunları belirtmişti: “Takımlar bizi çok heyecanlandırıyor ve bence kültür uyumu harika. Silver Peak, [SD-WAN], [Gartner Magic Quadrant] ‘ın liderlerinden biri ve böylelikle gelir açısından birçok sinerji göreceğiz. Bunun için heyecan duyuyoruz ve ek olarak COVID 19 sırasındaki performansları çok güçlüydü. ”

HPE CEO’su Antonio Neri, bir açıklamada, anlaşmanın HPE’yi “yaşadıkları her yerde tüm uygulamalar ve veriler için gerçek bir dağıtılmış bulut modeli ve bulut deneyimi sunmayı” hızlandıran “kapsamlı” bir SD-WAN portföyüyle desteklediğini söyledi.

Vitel olarak, uzun süredir iş ortağımız olan Silver Peak’i tebrik ediyor, HPE çatısı altındaki yolculuklarında başarılarını sürdürmelerini diliyoruz.