Hpc Depolama Çözümleri

Hpc Depolama Çözümleri

İyileştirilmiş HPC Performansı ve Kapasitesi, Daha Düşük Sahip Olma Maliyeti

En fazla ideal uygulama performansını güvenilir olarak planlamaya, uygulamaya ve sürdürmeye ihtiyaç duyan HPC ve Büyük Veri müşterileri, ClusterStor 9000ClusterStor 6000ClusterStor 1500ClusterStor Secure Data Appliance ve Hadoop Workflow Accelerator gibi tamamen entegre edilen Lustre tabanlı ölçeklendirilebilir Seagate HPC çözümlerini kullanır.

Temiz ve Rekabetçi Yarınlar için Motor Tasarımlarına Yardımcı Olma

Ticari ve Sosyal Getiriler Elde Etmek Üzere Laboratuarlarda Daha Etkin Yanma Canlandırılıyor

 

Dünyamız, otomobillerde, uçaklarda, endüstriyel tesislerde ve hastaneler, üniversiteler gibi kamu kuruluşlarında kullanılan trilyonlarca motorun çevresel etkilerini azaltmak ve doğal kaynak kullanımını en üst düzeye çıkarmak için temiz enerjiye ihtiyaç duymaktadır.

Araştırmacılar hükümet tarafından finanse edilen laboratuarlarda, özel sektörün finanse edemeyeceği kadar yüksek maliyetli ve zaman alan gelişmiş motorlardaki yanmayı canladırma işi için yüksek performanslı bilgi işlem olanaklarından yararlanıyorlar. Araştırmacılar bu canlandırmalarla ABD’nin rekabet gücünü artırırken enerji verimliliğini de geliştiriyorlar.

Olağandışı Hava Olaylarında Hayat Kurtarma

Her Saniyenin Önemi Olduğunda Daha Hızlı Tahmin Yapabilme

 

Hava ve atmosfer araştırmacıları aşırı hava koşullarını tahmin etme süresini, yüksek performanslı bilgi işlem sayesinde son derece ayrıntılı modellemeyle saatler mertebesinden saniyelere çekebilmektedirler. Kazanılan hazırlık süresi kasırgaların, tayfunların, süper fırtınaların neden olabileceği zararları, yaralanmaları ve ölümleri önleyebilir.

Periyodik Tabloyla Ölen Yıldızları Birleştirme

Bilim insanları Yaşamın Kökenlerini Anlamak için Siüpernova Patlamalarını İnceliyor

 

Patlayan süpernovalar oksijen ve kalsiyum dahil olmak üzere yaşam için gerekli elementleri ortaya çıkarıyor. Aslında süpernova patlamaları yıldızları, gezegenleri, Dünyayı ve etkileşimde olduğumuz ve gördüğümüz her şeyi oluşturan elementleri oluşturup etrafa dağıtıyor.

Yüksek performanslı bilgi işlem, astrofizikçilerin süpernova çekirdeğinin çökerek elementlerin son derece karmaşık şekilde ortaya çıkışını modelleştirebilmelerine olanak sağlıyor. Yeni anlayışın temelini oluşturan bu işlemler kimyacıların ve madde bilim insanlarının yaşamın sürdürülmesini sağlayan ve zenginleştiren yeni ürünler ve ilaç terapileri geliştirmelerine yardımcı olmakta.

Küresel Enerji Üretimini Akışa Dönüştürme

Büyük Kârlar Sağlayan Hidrokarbon Keşfini Sismik Veri Modellemesi Geliştiriyor

 

Teknolojik gelişmeler şirketlerin ve hükümetlerin dünya genelinde çok derinlerde bulunan doğal gaz ve petrol yataklarında arama yapabilmelerini sağlıyor.
Yüksek performanslı bilişim bunu gerçeğe dönüştürüyor: Büyük enerji şirketleri yatırım riskini azaltıp kârın dönüşünü hızlandırırken ekipmana, uzmanlığa ve araştırmaya yatırım yapmak için çok hızlı sonuç veren veri modellerini kullanıyor.

Kanseri Başlamadan Önce Önlemeye Yardımcı Olma

Gen Araştırmaları Kişisel Önlemelere Olanak Sağlıyor

 

İlaç şirketleri ve tıp araştırmacıları, hastalıkların genetik esasını, tümörlerin büyümesini, kişilerin ve ailelerin ilaçlara verdikleri yanıtları anlamak için genetik yorumları hızlandırmak üzere yüksek performanslı bilişimden yararlanıyorlar. Hastalık olasılığı bilgisiyle donanmış doktorlar ve hastalar bilgi sahibi olarak, belirli kanser türlerinin önlenmesine yardımcı olacak seçimler yapabiliyorlar.

×
 

İhtiyacınıza en uygun
video konferans
çözümlerini keşfedin!