extreme logo white

ExtremeSwitching™ 5420 Serisi Switch Ailesi

Öne Çıkanlar • Kurumsal uç dağıtımlar için yüksek performanslı, zengin özelliklere sahip sabit biçimli anahtarlar • Uçtan uca ağ sağlayan evrensel donanım platformu ExtremeSwitching işletim sistemi seçenekleriyle segmentasyon ve gelişmiş politika • Gigabit ve Multi-Gigabit Ethernet bağlantılı sabit 24 ve 48 bağlantı noktalı modeller • 4 x 1/10Gb SFP+ veya 4 x 1/10/25Gb yerleşik uplink bağlantı noktası • 30W, 60W ve 90W PoE desteği (IEEE 802.3at/IEEE 802.3bt) • Birim yığınlama başına 8 birime kadar 40 Gb • Güvenli bağlantı şifrelemesi için 10/100/1000 erişim ve yukarı bağlantı bağlantı noktalarında MACsec* • Güvenli ağ segmentasyonu ve otomasyonu için Katman 2/Katman 3 Yapı hizmetleri • Engellenmeyen, kablo hızında tasarım Akıllı Yönetim Seçenekleri • Güçlü, basit ve güvenli genel veya özel bulut yönetimi için ExtremeCloud™ IQ • Her 5420’ye dahil olan 1 yıllık ExtremeCloud IQ Pilot aboneliği • ExtremeCloud IQ – Merkezi, birleşik yönetim yetenekleri için gelişmiş site motoru.

5420 görsel
icon-accelerateCreated with Sketch.
Evrensel Donanım Platformu

Evrensel bir donanım platformu olarak 5420 Serisi, kullanıcının anahtar işletim sistemini (OS) seçmesine olanak tanıyan çift kişilik özelliğiyle birlikte gelir. ExtremeXOS® veya VSP İşletim Sistemi (VOSS) personeli, 5420 donanım modellerinde etkinleştirilebilir. İstenilen işletim sistemi başlangıçta seçilir veya daha sonraki bir aşamada değiştirilebilir.
5420 kişi aktivasyonu, sistem CLI’si aracılığıyla da dahil olmak üzere, açılışta manuel olarak yapılabilir. Veya 5420 persona’nın ExtremeCloud IQ’da ön provizyonu yapılarak otomatikleştirilebilir. 5420, ilk başlatıldığında, otomatik olarak ExtremeCloud IQ’ya bağlanır. Önceden sağlanan işletim sistemi personeli daha sonra 5420 sisteminde uzaktan etkinleştirilir ve manuel seçim ihtiyacını ortadan kaldırır.

icon-video Created with Sketch.
Ethernet Fabric Hizmetleri

5420, VOSS çalıştırırken Extreme’s Fabric Connect ve ExtremeXOS çalıştırırken Extreme’s IP Fabric dahil olmak üzere çeşitli Ethernet Yapı hizmetlerini destekler. Ayrıca Katman 2 veya Katman 3 yapı hizmetlerine otomatik bağlantı için Yapı Eklemeyi de destekler. 5420’deki Extreme’in Fabric Connect ve IP Fabric’i, ağ işlemlerini otomatikleştiren, ağ provizyonunu basitleştiren ve güvenliği artıran sanallaştırılmış ağların oluşturulmasını sağlarken, tüm bunlar ağ ve BT personeli üzerindeki yükü azaltır.

ExtremeXOS veya VOSS işletim sistemi seçenekleri sunan universal donanım platformu

icon-networkconnectCreated with Sketch.
MACsec Bağlantı Şifreleme

IEEE 802.1AE MACsec*, 5420 erişim bağlantı noktalarında ve yerleşik yukarı bağlantı bağlantı noktalarında desteklenir. MACsec, bağlı anahtarlar veya cihazlar arasında paketleri şifreleyen/şifresini çözen atlamadan atlama güvenlik özelliğidir. Yalnızca bağlantı şifrelemesi olarak, anahtarlar, bağlantı boyunca paketlerin güvenliğinden ödün vermeden politika veya QoS gibi hizmetleri pakete uygulayabilir. 128 bit ve 256 bit Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) desteğiyle 5420, en güvenli bağlantı şifrelemesini sağlar.

icon-cloudCreated with Sketch.
Yüksek Performanslı Yığınlama

5420 serisi, iki yerleşik SFP-DD yığınlama bağlantı noktası aracılığıyla ExtremeXOS çalıştırıldığında yüksek hızlı yığınlamayı da destekler. Nitelikli SFP+/SFP-DD doğrudan bağlantı kabloları ve optik alıcı-vericiler kullanılarak sekiz adede kadar sistem yığınlanabilir.

5420 Serisi Switch Ailesi tablo