extreme logo white

ExtremeCloud ™ IQ – Site Engine

Öne Çıkanlar

Merkezi Yönetim

– Gerçek zamanlı bilgiler

– Giriş kontrolu

– Çoklu satıcı desteği

Tüm Cihazların Görünürlüğü

– Bulutta yerel

– Bulutta yerel olmayan

– Üçüncü parti

Esnek Yönetim

– Genel/Özel Bulut

– Şirket içi

Uygulamalar

– Ağ yönetimi

– ExtremeAnalytics ™

– ExtremeControl ™

– ExtremeConnect ™

Buluttaki veya Şirket İçi Tüm Cihazları desteklemek için ExtremeCloud IQ

 

ExtremeCloud IQ – Site Engine, uçtan uca ağ yönetimi, otomasyon, içgörü ve güvenlik sağlamak için Extreme’in amiral gemisi bulut yönetimi çözümünü üçüncü taraf cihazlara ve bulut dışı yerel cihazlara genişletiyor. Pano, tüm ağ cihazlarının (bulutta yerel, bulutta olmayan yerel ve üçüncü taraf cihazlar) görünürlüğü ile tüm ağınızın tek bir merkezi görünümünü sağlar. Ek olarak, ExtremeCloud IQ – Site Engine, ağınızı bulutta veya şirket içinde yönetme esnekliği sağlar.ExtremeCloud IQ – Site Engine, görev otomasyonu, erişim kontrolü, gerçek zamanlı analitik ile parçalı görünürlük ve çok satıcılı cihaz yönetimi sağlar. Hizmet Olarak, Yazılım olarak teslim edildiğinde, daha düşük toplam sahip olma maliyetinden, azaltılmış fayda süresinden ve benzersiz ölçeklenebilirlikten yararlanırsınız. ExtremeCloud IQ – Site Engine’i ExtremeCloud IQ ile birlikte kullanarak en fazla avantajı elde edebilirsiniz.

extremeCloud_IQ_Site Engine_extreme
icon-layers Created with Sketch. icon-layers Created with Sketch. icon-layers Created with Sketch.

Ağ yönetimi

Kablolu ve kablosuz ağınız için uçtan veri merkezine ve farklı satıcıların cihazları arasında tek bir ekranda görüntüleme imkanı sunar. Sıfır dokunuşla provizyon sağlama (ZTP+), yeni altyapıyı hızla çevrimiçi duruma getirmenize olanak tanır. Kullanıcıların, cihazların ve uygulamaların ayrıntılı bir görünümü, anlaşılması kolay bir pano ile envanteri ve ağ topolojisini verimli bir şekilde yönetmenize olanak tanır. BYOD gibi politikalar ve yeni hizmetler, entegre grafik kullanıcı arabirimi aracılığıyla etkinleştirilebilir ve ExtremeCloud IQ – Site Engine için ExtremeControl aracılığıyla ağ giriş noktasında uygulanabilir. 3. taraf cihazları yönetmeyi geliştirmek için panomuz, bunların topolojisini ve keşfini gösterir. Doğrudan yerleşik güçlü yapı provizyonu ile hizmet sürenizi kısaltmanıza yardımcı oluyoruz. BT zamanını efektif hale getirmek ve insan hatalarını önlemek için alanlar arası iş akışı otomasyonu sunuyoruz.

icon-cpu Created with Sketch.

Analitik

Uygulama telemetrisi ve derin paket incelemesi (DPI) aracılığıyla uygulamaların ve ağın performansına ilişkin ayrıntılarla uçtan uca ağınızdan eyleme dönüştürülebilir iş öngörüleri elde edin. ExtremeCloud IQ için ExtremeAnalytics – Site Engine, ağı uygulama performansından ayırarak sorun gidermeyi hızlandırır, böylece temel nedenleri hızla belirleyebilirsiniz. Gölge BT’yi izler, kötü amaçlı veya istenmeyen uygulamaları tanımlar ve raporlar ve güvenlik uyumluluğuna yardımcı olur. ExtremeAnalytics Analytics Engine, uygulama görünürlüğünü fiziksel ortamlardan sanal ortamlara genişletir. Aynı ana bilgisayardaki VM’ler arasında veya bir VMWare sanallaştırılmış veri merkezindeki ana bilgisayarlar arasında görünürlük ve uygulama performansı ölçümleriyle sanallaştırma kör noktalarını ortadan kaldırır. Derin paket inceleme ile, gerçek zamanlı doğru bilgi analizi için birden çok katmandaki ağ trafiğini görebilir ve analiz edebilirsiniz. Ayrıca AWS, MS Azure ve GCP ile entegrasyon, kampüs, veri merkezi ve bulut örneklerini kapsayan tek bir analiz araç setinin benzersiz kapasitesini sağlar.

icon-3dCreated with Sketch.

Ekosistem Entegrasyonu

ExtremeCloud IQ – Site Engine, iş süreçlerinizi kolaylaştırmak, daha sağlam veri analizi sağlamak ve sorunsuz kullanıcı deneyimleri sunmak için önemli kurumsal platformlarla entegre edilmiştir. ExtremeConnect, ağ güvenliği, mobil yönetim, analitik, bulut ve veri merkezi çözümleri için büyük kurumsal platformlarla entegrasyon sunar. Ayrıca, ağ altyapısı portföyümüzden anahtarlar ve kablosuz AP’lerden oluşan kapsamlı bir açık API paketi sunuyoruz. Buna SNMP, Syslog gibi klasik entegrasyon yöntemleri ve REST tabanlı API’ler (şu anda geliştirilmekte olan) gibi daha verimli entegrasyon yöntemleri dahildir.

icon-lockedCreated with Sketch.

Güvenlik

Kullanıcılar, cihazlar ve uygulamalar üzerinde derinlemesine görünürlük ve kontrol ile kablolu ve kablosuz ağlarınızın güvenliğini birleştirin. ExtremeCloud IQ için ExtremeControl – Site Engine, heterojen uç nokta ortamları dahil olmak üzere politikalara ve uyumluluk yükümlülüklerine uymanızı sağlayan ayrıntılı ilke kontrolleri sunar. Güvenli BYOD, misafir erişimi ve IoT için tek bir entegre kullanıcı arabirimi aracılığıyla ağa kolayca katılabilecekleri için kullanıcılar ve cihazlar için hedeflenen ilkeleri bulun, doğrulayın ve kolaylıkla uygulayın.

Özellikler:

Sanal Cihaz Seçenekleri ExtremeCloud IQ – Site Engine sanal cihazları, VHDX disk biçimine sahip bir VMWare veya Hyper-V sunucusuna yerleştirilmelidir.


 • VMWare Site Engine sanal engine, .OVA dosya biçiminde (VMware tarafından tanımlanır) paketlenir.
 • Hyper-V Site Engine sanal engine .ZIP dosya biçiminde paketlenmiştir Virtual Appliance ölçeklenebilirliği hakkında bilgi için Sürüm Notlarına bakın.


ExtremeCloud IQ – Site Engine için dağıtım seçenekleri

 • Red Hat Enterprise Linux WS ve ES v6 ve v7
 • Ubuntu 18.04 (yalnızca 64 bit)
 • VMware®(64-bit Virtual Appliance) VMware ESXi sürüm 6.0, 6.5, 6.7 sunucu
 • Hyper-V (64-bit Sanal Cihaz) Hyper-V Server 2012 R2, Hyper-V Server 2016


ExtremeCloud IQ için ExtremeControl – Site Engine  ve ExtremeCloud IQ için ExtremeAnalytics – Site Engine için dağıtım seçenekleri

 • VMware®(64-bit Virtual Appliance) VMware ESXi sürüm 6.0, 6.5, 6.7 sunucu
 • Hyper-V (64-bit Sanal Cihaz) Hyper-V Server 2012 R2, Hyper-V Server 2016


Desteklenen Web Tarayıcıları

 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox 34 ve üstü
 • Google Chrome 33.0 ve üstü


Hizmetler ve Destek

Extreme Networks, ağınızı korumanıza, tasarlamanıza, dağıtmanıza ve optimize etmenize yardımcı olabilecek kapsamlı hizmet teklifleri sunar. Özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş teknik eğitim ve hizmet ve destek sunuyoruz.