Desktop Central Artık Pardus Uyumlu

Desktop Central Artık Pardus Uyumlu

 

Günümüzde kamu kurumları ve özel şirketler de Linux sistemlerinin kullanımı çok yaygınlaştı. Haliyle bu artış Linux sistemlerini merkezi olarak yönetimi konusunda ihtiyacı da ortaya çıkardı.

 

Windows sistemlerini yönetmekte ustalaşmış sistem yöneticilerinin alışmış oldukları sistem yönetim araçlarını Linux sistemlerinin yönetiminde kullanamamaları büyük bir handikaptır. Desktop Central bu handikapı ortadan kaldırarak Linux sistemlerini de Windows sistemleri kadar kolay yönetmenize olanak sağlar.

 

DesktopCentral Linux dağıtımlarını yönetmede yüksek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bu bilgi ve tecrübesini milli işletim sistemimiz olan Pardus’u yönetmede kullanarak Pardus işletim sistemini yönetilebilecek noktaya getirmiştir.

 

DesktopCentral ile Pardus işletim sistemi yüklü bilgisayarları yönetmek için birçok özellik bulunmaktadır.

 

Bunların en önemli olanları ise;

 

Yama Yönetimi

İşletim sistemi ve 3rd Party uygulamalarını güncelleyin ve bu görevi otomatikleştirin; Linux sistemlerini tehditlere karşı koruyun.

 

Yazılım Dağıtımı

Yazılım paketi oluşturarak veya şablonlar kullanarak yazılım dağıtımı yapılabilir.

 

 

 

Uzaktan Kontrol

Kullanıcı bilgisayarlarına uzak bağlantı yapabilir. Böylece kullanıcı yanına gitmeden uzaktan sorunları çözebilirsiniz.

 

 

Envanter Yönetimi

IT Varlıklarınızdaki yazılım ve donanıma ait tüm detaylara sahip olabilir ve değişimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Güç Yönetimi

Enerji kullanımı ile alakalı politikalar uygulayarak, aktif olmayan bilgisayarları kapatarak ve sistem çalışma süresi raporu alarak etkili bir güç yönetimi sağlayıp çevreci olun.

 

 

Denetim ve Raporlar

Yönetilen tüm Linux bilgisayarlar üzerindeki tüm verileri raporlayabilir ve bu raporları zamanlayarak istenilen zamanda istenilen özelliklerde raporları mail olarak alabilirsiniz.