Citizens Business Bankası Riverbed yerine SilverPeak tercih etti

Citizens Business Bankası neden Riverbed yerine SilverPeak’i tercih etti! 

 

 

riverbed-dumped-by-bank-for-silver-peak

Bankacılık düzenlemeleri Citizens Business Bankasının büyük felaketten en fazla üç gün kesinti ile tekrar çalışır hale gelmesini istemekte. Bu hedefe ulaşmak geçmişte oldukça kolaydı ancak şimdi 50 den fazla Lokasyon ve 400 üzeri sanal sunucu var. Banka tüm şubeler arasında WAN üzerinden çalışan uygulamalarının hızlandırmasını, diğer şubeler ile veri alışverişi ve felaket kurtarma merkezi arasında ekstra bir donanım gerektirmeden yüksek bant genişliği sağlayan bir çözüme ihtiyacı vardı.

Banka sanallaştırma altyapısına geçerek 250 fiziksel sunucuyu 30 sunucuya düşürerek büyük bir maliyeti azaltmıştır ancak 500GB Replikasyon yapılacak veriyi 45mbps üzerinden aktarıyordu. Günlük yedekleme 27 saatte, ful yedek ortalama 1 hafta ve merkez ile şubelerin arasındaki uygulamaların çalışma hızı düşüktü. Bilgi işlem takımı ful Replikasyon işlemin daha hızlı olabilmesi için hattın hızını 2 katına çıkarmayı planlıyordu ancak bu geçici bir çözüm idi.

 

cbb-logo-300x178Citizens Business Bankası Riverbed ve Silver Peak den WAN optimizasyon çözümleri için teklif aldı ancak değerlendirmede Riverbed cihazının pahalı olmasından dolayı ve uzun vadede donanım yenileme maliyeti olduğu için kabul etmemişti. Banka sanallaştırma platformu kullandığı için Silver Peak’in VX (Sanal Appliance) ürünlerinin daha doğru bir seçenek olacağını düşünerek Silver Peak ile yaşadıkları zorlukları denemeye karar verdi. Banka bu çözümde ekstra bir donanıma gerek kalmadan var olan sanallaştırma platformu üzerine VX yazılımı kurulacaktı.

“Biz zaten VMware sanal makineleri fiziksel sunucular ile nasıl rekabet ettiğini görmüştük, bu yüzden sanal veri hızlandırma yazılımının donanımsal cihazlara karşı performansını görmek istedik” Steve Borba Bankanın IT yöneticisi olarak şunu söyledi. “biz Riverbed cihazlarının iyi olduğunu biliyoruz, ancak maliyetleri sanal sistemlere göre çok pahalı ve Silver Peak aynı performansı sanal ortamda sağlayabiliyor olması dikkatimizi çekti.”

Silver Peak yazılımının Dell Compellent marka depolama (Storage) cihazına SAN to SAN olarak entegre ederek Citizens Business Bankası günlük 2TB verisini replike edebilmekte. iSCSI trafiğinin %90, CIFS %74, Microsoft Exchange %59 ve Microsoft SQL %66 olarak trafiğin azalmasına yardımcı olmuştur. Silver Peak var olan banka hattını 22 kattan fazla artırdı ve şubeler arasındaki 1.5mbps hattı hızlandırarak 7 mbps ye yükseltti.

Silver Peak’in sanal yazılımı hızlı Replikasyon dışında, tüm uygulamaların, TCP ve UDP (All IP) trafiğinin tek bir hat üzerinden performanslı ve tutarlı çalışmasına yardımcı oldu. Silver Peak aynı anda merkez ile şubeler arasında güvenli tünel kurarak verilerin güvenliğini ve gelişmiş Hizmet kalitesi (Qos) ile gerçek zamanlı uygulamaların en iyi şekilde çalışmasını sağlamıştır.