Bulut uygulamaları için tek oturum açma çözümü

Organizasyonlar, bulut uygulamalarını kabul ettikçe giderek daha fazla şifre ile uğraşmak zorunda kalıyorlar. Kullanıcılar şifre yorgunluğundan acı çekmeye başlar ve parolalarını unuturlar; bu da parola ile ilgili yardım masası çağrılarına ve verimliliğin azalmasına neden olur. 

ADSelfService Plus, kullanıcılara bulut uygulamalarına kesintisiz tek tıklamayla erişim olanağı sağlayan bir kurumsal tek oturum açma (SSO) çözümüdür. Kullanıcıların bir kullanıcı adı ve parola yalnızca bir kez girmelerini ve birden çok bulut uygulamasına güvenli bir şekilde erişmelerini sağlar. Kullanıcılar artık tüm bulut uygulamalarına yalnızca bir kimlikle erişebilirler.ADSelfService Plus, kullanıcı deneyimini geliştirirken parola güvenliği sorunlarını en aza indirir, üretkenliği artırır ve kimlik yönetimi zorluklarını azaltır.

Sorunsuz, tek tıklamayla tüm uygulamalara erişim

Kullanıcıların, kimlik sağlayıcısı görevi gören ADSelfService Plus’a giriş yapması yeterlidir.
Giriş yaptıktan sonra, kullanıcılara eriştikleri her bulut uygulamasını listeleyen bir gösterge tablosu sunuluyor. Kullanıcılar tek bir tıklamayla, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmek zorunda kalmadan her bir uygulamaya erişebilecekler.

Desteklenen Bulut Uygulamaları

İki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip bulut uygulamalarını güvenli hale getirin

ADSelfService Plus, çok faktörlü kimlik doğrulama ile bulut uygulamalarına erişimi korur. SSO etkinleştirildiğinde, kullanıcılar daima kendilerini ADSelfService Plus-ilk önce denenmiş ve test edilmiş Windows Active Directory alan adı kimlik bilgilerini kullanarak ve sonra sizin tarafınızdan seçilen başka bir faktörü kullanarak kimliğini doğrulamalıdır. İkinci faktör için ADSelfService Plus, SMS veya e-posta tabanlı doğrulama kodlarının yanı sıra Duo Security, RSA SecurID, RADIUS sunucusu ve Google Authenticator gibi üçüncü parti kimlik doğrulama sağlayıcıları gibi yerel faktörleri destekler.

Varolan kimlikleri Active Directory de kullanma

ADSelfService Plus, kimlik doğrulama amacıyla Windows Active Directory’de kullanıcıların mevcut kimliklerini kullanır.Bu, kullanıcılar için yeni kimlikler oluşturmada aksi halde harcanacak zamandan kazandırır ve ayrıca ek parolalar depolamak için parola tonozlama araçlarına olan bağımlılıklarını kaldırır.ADSelfService Plus, bulut uygulamalarına erişimi denetlemek için Active Directory’deki OU ve grup yapısını da kullanır . Daha fazla bilgi edinin ADSelfService Plus, bulut uygulamaları için tek oturum açmayı ayarlamak için Active Directory kimliklerini kolayca kullanmanızı sağlar.

 

İlkeye dayalı erişim kontrolü

Active Directory OU’larına ve gruplarına dayalı politikalar oluşturarak hangi bulut uygulamalarına hangi kişileri erişim yapabileceğini yapabilirsiniz. Birden fazla politika oluşturabilir ve kritik iş uygulamalarına erişimi yalnızca onlara ihtiyaç duyan kullanıcılara kısıtlayabilirsinizÖrneğin, satış uygulamalarına sadece satış OU’su olan kullanıcılar için erişim olanağı sağlayan bir politika oluşturabilir ve finansman uygulamalarına yalnızca finans OU’daki kullanıcılar için erişim olanağı sağlayan bir ilke uygulayabilirsiniz.