Bu üründen Lansman sırasında haberdar olduk

marmara_3_2

Tansel Arslan – IT Donanım Alan Yöneticisi

 

VİTEL tarafından düzenlenen Aerohive Lansman’ına Marmara Şirketler Grubunu’nu temsilen katıldık. Bu üründen Lansman sırasında haberdar olduk.

Lansman sonrasında ürünleri yakından inceleme fırsatımız oldu; yenilikçi bir sisteme sahip olduğunu gördük ve yaptığımız testlerle özellikle uygulama kolaylığı sağlıyor olmasından dolayı kullanmaya karar verdik. Kullanmakta olduğumuz AP’lerin yönetilemez olması, ihtiyacımıza cevap verememesi, yeni AP’lerin mevcut AP network’üne entegrasyonunda, kurulum ve birbirleri ile haberleşmelerinde yaşadığımız sorunlar, ayrıca AP’leri yönetebilmek için bir Controller ünitesine ihtiyaç duyulması ve IT bütçesini zorlayan fiyatlarda çözümler üretilmesi nedeniyle, mevcut sistemi değiştirme ihtiyacı duyduk. Marmara Şirketler Grubu olarak, 4 ayrı sektörde Tekstil, Kağıt, Enerji ve FMCG olarak büyüyen ve gelişen iş hacmimizde sorunsuz kullanabileceğimiz, ileriye dönük AP ihtiyaçlarımızı kolay entegre edebileceğimiz, tüm AP’lerimizi tek bir çatı altında toplayıp yönetebileceğimiz, izleyebileceğimiz, raporlamasını yapabileceğimiz bir sistem ve ürünler sunduğu için Aerohive’ ı tercih ettik. AP’lerin ihtiyaç duyduğu Controller üniteleri yerine her bir cihazın Controller mantığında olması, bu işi yazılımsal olarak tek bir çatı altında çözen bir ürün olması, ürün kalitesi ve beraberinde fiyat avantajı, diğer tercih nedenlerimiz arasındadır.

Aerohive Kablosuz İletişim çözümünün en önemli faydaları; kolay yönetilebilirlik, kullanıcı dostu web arayüzü ile tüm AP’lere kolay erişim, denetim ve kurgulama network’ümüze bağlanacak farklı cihazlar (Notebook, iPad,akıllı telefon vb.) için farklı network ve internet kullanım kuralları oluşturabilmesi, hız, AP’lere hızlı erişim, setup ve güncellemeleri hızlı yapması olarak sıralanabilir. İstendiğinde her Aerohive AP cihazında farklı SSID yayınlama, Aerohive Kablosuz İletişim çözümünü bir kaç tanımla özetlemek gerekirse; kaliteli, kurulumu ve kullanımı kolay, ihtiyaca göre ürün çeşitliliğine sahip denebilir. Aerohive benzer çözümlere göre; web arayüzü ile çok kolay yönetilebiliyor. Donanımsal Controller ihtiyacını ortadan kaldırıyor, bu işi yazılım Controler ile çözebiliyor. Üstelik diğer ürünlere göre firmaların IT bütçelerini yormayan fiyat avantajı sunuyor.