Bilgisayar Korsanlarına Karşı İlk Savunma Hattınızı Güçlendirin

Şifreler, bir bilgisayar korsanı ve verileriniz arasındaki ilk savunma hattıdır. On yıl önce, sadece bir parola verilerinizi güvende tutmuş olabilir, ancak bugün artık durum böyle değil. Bir bilgisayar korsanının verilerinize erişebilmesinin en kolay yolu, dijital kimliğinizin kimliğine bürünmektir. Sosyal mühendislik, kaba kuvvet ve sözlük saldırıları ile her zamankinden daha yetenekli olan bir kullanıcı adı-şifre kombinasyonu kullanan bir hesaba giriş yapmak, göründüğünden çok daha kolay.

Hassas verilerinizi korumak ve Windows sisteminizden başka hiç kimsenin olmadığından emin olmak için, iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmanın yoludur.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nedir?

İki faktörlü kimlik doğrulama, kullanıcının bir şeyi (şifre veya pin gibi) kullanıcının sahip olduğu bir şeyle birleştirir (güvenli kimlik cihazları, push bildirimleri veya doğrulama kodları için cep telefonları ve zamana bağlı bir zaman şifreleri üreten fiziksel cihazlar). Bilgisayar korsanları kimlik bilgilerinizi alsa bile, kimlik doğrulaması olmadan kendilerini doğrulayamazlar. Bu, genellikle her zaman sizinle birlikte olan bir cihaza gönderilen tek seferlik doğrulama kodunu içerir.

İki Faktörlü Bir Kimlik Doğrulama Çözümü Uygularken Göz Önünde Bulundurulması Gereken Faktörler

İki faktörlü kimlik doğrulamanın yanlış uygulanması, kendi başına problemler yaratabilir. Örneğin, kullanıcılar iki faktörlü kimlik doğrulaması yapılandırılırken şifrelerini unutursa, şifrelerini sıfırlamak için destek masasına başvurmaları gerekir.

Kapsamlı iki faktörlü bir kimlik doğrulama çözümü, ikinci kimlik doğrulama formu için birden çok yöntemi desteklemelidir. Bu şekilde, kuruluşunuzda en iyi şekilde çalışan kimlik doğrulama mekanizmasını uygulama özgürlüğüne sahipsiniz.