WiBox™

Cihazlarınızı ağ veya Internet üzerinden kablosuz olarak bağlayın, gözlemleyin, yönetin ve kontrol edin

Lantronix WiBox çift portlu cihaz sunucusu cihazlarınızı 802.11b kablosuz ağlarına kolay ve çabuk bir şekilde bağlamanızı sağlar. Kablosuz haberleşme ve Lantronix cihaz sunucusu teknolojilerinin uyum içinde birleşmesiyle, Lantronix WiBox hareket kabiliyeti gerektiren ve kablolamanın pratik olmadığı uygulamalarda cihazlara bağlanmayı kolaylaştırır

Lantronix’in cihazların ağa katılımna getirdiği yaratıcı yaklaşım, ağa eklenmiş cihazlarınız ve yazılımlarınızla uyum içerisinde çalışır(transparent). Çalışma tarzınızı değiştirmenize veya kablosuz ağ yeteneklerine sahip olmak için özel yazılımlar geliştirmenize gerek kalmaz. Lantronix WiBox, network veya Internet üzerindeki cihazınız ile sizin aranızda basit bir kanal oluşturur.

Esnekliği ve gücü ile Lantronix WiBox çok çeşitli ticari uygulamalar için muazzam bir maliyet azaltıcı potensiyel sağlar. Seri RS232/422/485 esnekliği, WEP güvenliği, sağlam veri tutma kapasitesi ve yüksek seri port hızları Lantronix WiBox’un içinde gömülü olarak bulunmaktadır.Seri tünelleme olarak adlandırılan metod ile WiBox seri veriyi paketler halinde enkapsüle eder ve 802.11b kablosuz ağları üzerinden aktarır. 2 WiBox’u ağ içinde konumlandırıp seri tüneller oluşturarak, sanal seri bağlantılar şirket ağı üzerinde veya Internet üzerindeki herhangi bir noktaya genişletilebilir.

WiBox’unuzla birlikte gelen Com Port Redirector yazılımı Com port tabanlı Windows uygulamalarınızın işlevselliğini arttırarak entegrasyon işleminizi kolaylaştırır. Ağ üzerindeki uzaktan erişilen cihaz sunucularınıza adreslenen sanal Comm portlar ile direkt seri bağlantılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.Lantronix WiBox, yerel ağa veya internete giriş özelliği sağlamak için cihazınıza tam olarak geliştirilmiş bir TCP/IP yığını ve OS içerir. Lantronix WiBox ayrıca, eklendiği cihazın uzaktan konfigürasyonu, gözlem ve sorun gidermesini sağlayan dahili web sunucusuna sahiptir. Web sunucusu ile ağa katılmış bağlantılara online destek sağlanır.

Windows tabanlı konfigürasyon yazılımıı Device Installer, enstallasyonu ve kurulumu kolaylaştırır. WiBox ayrıca hem yerel olarak seri portu vasıtasıyla hem de uzaktan Telnet kullanan bir ağ üzerinden veya web browser vasıtasıyla konfigüre edilebilir. Flash hafızanın, bakım masrafı gerektirmeyen ve kalıcı web sayfalarının depolanmasını sağlayan özelliği gelecekte yapılması düşünülen yazılım upgrade’lerinin kolayca gerçekleştirilmesini sağlar.Modem emülasyon modunda, WiBox dial-up modemler yerine kullanılmaktadır. WiBox modem AT emirlerini seri port üstünden alır, uçtaki cihazla bir network bağlantısı kurar; kablosuz network bağlantısı ve bant genişliği sağlayarak modem ve telefon hattı kullanımının yerini alır.Eğer siz de seri porta sahip cihazlarınızı kablosuz ağ ortamına dahil etmek için kurulu sisteminize uyumlu(transparent), maliyet etkinliği sağlayan ve ölçeklendirilebilir bir çözüm istiyorsanız WiBow’tan başka bir ürün aramayın.

Özellikler

Seri arabirim

Seri Port 1:RS-232
Seri Port 2:RS-232/422/485 (yazılım ile seçilebilir)
Veri oranları:300 - 921,600 bps
Karakterler:7 veya 8 data bitleri
Parity:tek, çift, yok
Dur Bitleri:1 veya 2
Kontrol Sinyalleri:RTS, CTS, DSR, DTR, DCD
Akış Kontrolü:XON/XOFF, RTS/CTS
ESD Koruması::4kv (direkt olarak her bir port için)
Veri Şifrelemesi: 128-256-bit Rijndael AES Şifrelemesi, NIST AES FIPS-197 CERT#120
Ağ Arabirimi

Arabirim:802.11b
Konnektör:Anten (RP-SMA)
Standartlar:WEP, ARP, UDP/IP, TCP/IP, ICMP, SNMP, AutoIP, DHCP, TFTP,Telnet ve HTTP
Led Göstergeleri


İşlemci

CPU:DDSTni-EX (geliştirilmiş 80186, 88 MHz)
Bellek:256 Kbyte SRAM, 512 Kbyte flash
Yönetim


Güvenlik: WEP,WPA, TKIP

Güç

Giriş Voltajı:9 - 30 VDC
Tüketim: 2 W max.


Çevresel

Çalışma Sıcaklık Aralığı : 0° - 60°C
Çalışma Nem Aralığı: 0 - 95%, yoğunlaşmayan
Depolama Sıcaklık Aralığı :-40° - 85°C
Paketleme

Boyutlar: 23 x 72 x 95 mm (0.9 x 2.8 x 3.7 in)
Ağırlık:0.4 kg (0.9 lbs)
Onaylar


Nakliye Boyutları

Boyutlar:115 x 242 x 191 mm (4.5 x 9.5 x 7.5 in)
Ağırlık:1.5 kg (3.0 lbs)
İçerdiği Yazılım


Çözümler

Kurumsal Network Entegrasyonu Kesintisiz İnternet Erişimi Çözümleri Endüstriyel Network Çözümleri Kurumsal Bilgi Güvenliği Çözümleri Network Performans Yönetimi IT Servis Masası ve Desktop Yönetimi Data Center ve Server Yönetimi Vidyo Konferans Çözümleri Wireless Çözümleri

Haberler