UBox™

USB Ethernet arası bağlantı sağlayan cihaz sunucusu:

USB cihazlarına internet veya network üzerinden güvenli bir şekilde erişim ve paylaşım.

Lantronix UBox, USB’nin uzaklık sınırlamalarını ortadan kaldırarak USB kullanan çevre birimlerine network üzerinden erişiminizi sağlıyor. Bu cihazlar hem bireysel hem de ortak kullanıma açılabilmekte ve böylece USB cihaz yatırımlarınızı maksimize etmektedir.

Lantronix’in USB Ethernet arası bağlantı sağlayan cihaz sunucusu Lantronix Ubox, hareket kabiliyetinizi arttırarak size USB cihazlarınıza LAN/WAN veya internet bağlantısı ile uzaktan erişim ve kontrol imkanı veriyor.

Lantronix Ubox ile kullanıcılar depolama alt sistemleri, güvenlik kimlik cihazları, kart okuyucuları, barkod okuyucuları, çok fonksiyonlu yazıcılar, tarayıcılar ve hatta PDA’ları kolaylıkla ve uzaklık limitleri göz önüne alınmaksızın internete veya network’e bağlayabilirler.

Lantronix Ubox ’ın baskı cihazları, tıbbi cihazlar, güvenlik ve erişim kontrolü alanlarındaki bazı uygulamaları çeşitli pazarlarda ürün tasarlayan ve çözüm üreten OEM ve sistem entegratörlerine olumlu yönde katkı yapmaktadır.

Lantronix Ubox, kişisel kullanıma tahsis edilmiş network bağlantılı USB anasistem kontrolü, “compact” tasarım, cihazların kişisel kullanıma veya network üzerindeki kullanıcılar arasında paylaşıma açılmasını sağlayan zengin içerikli yazılım gibi pek çok rekabet üstünlüğü olan özelliğe sahiptir. Otomatik bağlantı özelliği eklenmiş cihaza kullanıcı müdahalesini yok etmektedir.

Kolay Kurulum ve Kullanım

Lantronix’in ağa katılabilen cihazlara karşı önerdiği yenilikçi yaklaşımın önceden kurulmuş cihazlarınıza ve yazılımlarınıza karşı şeffaf (transparent) olması sebebiyle,Lantronix UBox kullanırken çalışma şeklinizi değiştirmenize gerek kalmayacak. UBox USB 2.0 ile uyumludur, kolay bir tak ve kullan operasyonu ile kurulabilir ve özel cihaz sürücüsü gerektirmez.

Lantronix Ubox kendisine bağlanmış olan USB cihazlarına erişen PC’lerde kurulacak olan yazılım programlarıyla birlikte çalışan kendi iç işletim yazılımını barındırır.Lantronix UBox’un yapılandırılması, kontrolü ve upgrade’i yazılım özelliği kullanılarak gerçekleşir. Bu yazılım, Ubox’ın ihtiyaç ve gereklilik durumları karşısında network üzerinden erişilmesi, problemin teşhis edilmesi, yapılandırılması ve upgrade’i için tasarlanmıştır. Yapılandırılmasından itibaren bu yazılım arka planda çalışmaya başlar ve USB cihazları yerel olarak bağlanma mantığıyla bu sefer otomatik olarak ilgili PC’lere bağlanır.

Eğer USB cihazlarınıza uzaktan kontrol erişimi sağlayacak maliyet düşürücü bir bağlantı yolu arıyorsanız Lantronix’in UBox’ından başka bir çözüm aramayın.

Nitelikler / Teknik Özellikler:

USB Arabirimi:Dört USP portu: USB 2.0 (tam hız; 12 Mbps)

Network Arabirimi:10/100 Hızlı Ethernet

Protokoller:TCP/IP,UDP,Zeroconfig IP (OtomatikIP),DHCP

Göstergeler (LED):System Durumu

Network:USB Portları Durumu

Güç:Giriş (input),5 VDC @ 2.6A

Tüketim: 2.5 A max.

USB Portları:500 mA her bir port için

AC adaptörü içermektedir (aşağıdaki sipariş bilgilerine bakınız)

Çevresel

Çalışma Sıcaklığı:0° to 40° C (32° to 104° F)

Çalışma Nem Oranı:90 % Depolama Sıcaklık Aralığı:-40° to 66 ° C (-40° to 151° F)

Cihaz Paketlemesi

Materyaller

Arka tarafında wall mount holes buluna plastik kutu

Boyutlar:13.20 x 8.12 x 2.5 cm (5.2 x 3.2 x 1.0 in.)

Ağırlık:0.11 kg (0.25 Lbs)

Nakliye Boyutları

Boyutlar: 25 x 21 x 6.8 cm (9.8 x 8.2 x 2.6 in.)

Ağırlık:0.11 kg (0.25 Lbs)

Ürün Sertifikaları:FCC-B,C/UL,CSA,CE,VCCI

İçerdiği yazılım:Windows® 2000/XP (veya daha üst sürümler için) UBox uygulama yazılımı

Çözümler

Kurumsal Network Entegrasyonu Kesintisiz İnternet Erişimi Çözümleri Endüstriyel Network Çözümleri Kurumsal Bilgi Güvenliği Çözümleri Network Performans Yönetimi IT Servis Masası ve Desktop Yönetimi Data Center ve Server Yönetimi Vidyo Konferans Çözümleri Wireless Çözümleri

Haberler